Przyszłość SU45-115

We wczorajszym Teleexpressie (wydanie 2015-04-24, od minuty 7:30)  podano, że Przewozy Regionalne w drodze przetargu sprzedały 5 pojazdów kolejowych. Spalinowóz SU45-115 trafił do firmy z Pleszewa. Nie podano, kto kupił pozostałe 4 lokomotywy.

Wiemy, że nabywcą Fiata jest Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych. To jest dobra informacja, zarówno dla nas, jak i dla tej lokomotywy. Dla lokomotywy, ponieważ nie grozi jej złomowanie. Dla nas, gdyż mając na uwadze dotychczasową współpracę z SKPL, mamy nadzieję, że w przyszłości będzie możliwe wykorzystanie tej lokomotywy do przejazdów specjalnych. Oczywiście najpierw musi przejść wszelkie wymagane naprawy i zostać z powrotem dopuszczona do ruchu.

Gratulujemy zakupu i życzymy bezproblemowej eksploatacji!

A my nadal prowadzimy zbiórkę w celu pozyskania egzemplarza muzealnego. Chcemy dołączyć Fiata do swojej kolekcji taboru. Zwrotem z takiej inwestycji będą uśmiechnięte twarze fanów kolei, znawców historii techniki oraz podróżnych, których przyciągnie obecność zabytkowego taboru. Najstarsze nasze wagony mają już ponad 100 lat. Chcielibyśmy by lokomotywy, te które już są w naszej kolekcji, i te, które do niej dołączą, też dożyły sędziwego wieku. By swoją obecnością na torach przypominały, jak wyglądała dwudziestowieczna kolej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s